fbpx
Preskočiť na obsah

Ako začať

Mýtus - jachting je drahý šport

Ešte predtým, ako odpovieme na otázky, kde, kedy a ako začať, radi by sme vyvrátili jeden zažitý stereotyp, a to ten, že jachting je drahý šport.
Samozrejme, ak sa bavíme o prípade keď sa jachting robí na vrcholovej úrovni, je drahý – tak ako veľa ďalších športov.
Náš klub sa snaží jachting rozvíjať, sprístupniť ho širšej verejnosti a priblížiť ho všetkým, ktorý o neho majú záujem. Začínajúcim jachtárom vieme poskytnúť na začiatok techniku, tak povediac na vyskúšanie.

Deti a mládež

S jachtingom možno začať u detí okolo 5 až 6 rokov (nikdy však nieje neskoro, ako nám už mnoho krát dokázali samotné deti 🙂 )
Samozrejme rodičia na začiatku riešia otázku, že nakúpia materiál a výstroj, dieťa to po čase prestane baviť a čo následne s takto vynaloženými prostriedkami.

Náš klub má k dispozícii vlastnú flotilu lodí a výstroje, do ktorej sa neustále investuje a ktorá je pravidelne inovovaná. Určite teda na začiatku nie je potrebné nič kupovať, časom sa rodičia rozhodnú ako ďalej.

Preto ak máte záujem, aby Vaše dieťa v lete nesedelo doma pri počítači alebo mobile, ale bolo medzi rovesníkmi a v prírode kontaktujte nás, či už pomocou kontaktov alebo osobne na lodenici.

Máš 15 a viac rokov?

Máš 15 a viac rokov a chceš skúsiť jachting? Náš klub sa snaží vytvoriť podmienky aj pre Teba. Hoci sa prednostne venujeme najme deťom a teda väčšina finanšných prostriedkov ide na podporu jachtingu detí, neznameá to, že nemáme podmienky na to, aby si mohol/mohla ísť s kamarátmi na vodu.
Nejaké lode na lodenici sú, niektoré sú naše, niektoré zapožičané a iné zase budeme postupom času nakupovať.

Ak teda chceš ísť s nami na vodu, neváhaj nás kontaktovať – čím väčšia flotila na vode tým viac zábavy 🙂